חידושים בצילום אירועים

 

מאז שהופקו לראשונה סרטי ארועים השתנו הרבה דברים. הצילום עצמו הפך לנגיש יותר, הצילומים הפכו איכותיים יותר והבחירות התרבו. בעבר צילמו את הארוע כולו, ללא עריכה כלל, ושמרו על כל האורך. כיום המצב השתנה. כיום ניתן להשתמש ב-DVD, HD, מכשירי בלו ריי ומצלמות דיגיטליות, אלה נהפכו לעניין שבשגרה. כמו כן כיום נהוג להכין בעיקר קליפים ערוכים או סרטים ערוכים של הארוע ולא לשמר את כל אורכו ללא התערבות ועריכה כלל. קיימים גם אלבומים דיגיטליים, מעוצבים, מושקעים ונוחים.
 
סרטים תיעודיים
בעבר סרטי הארועים הרגישו כמו סרטים תיעודיים. זאת משום שאופן הצילום אירועים נעשה בדרך לא מאוד מקצועית, כמו כן איכות הצילום גם לא היתה גבוהה ומשום שלא נעשתה עריכה התקבל הארוע כולו, בסדר שבו הוא צולם במדויק, כסרט. לא היו מספר זוויות צילום משום שבדרך כלל נכח בארוע רק צלם אחד בודד. כיום דברים אלה השתנו. לרוב מגיעים לתעד את הארוע מספר צלמים, בדרך כלל שני צלמי סטילס ושני צלמי וידאו. בנוסף לכל יותר ויותר אנשים משתמשים במצלמת רחף המעניקה זוויות צילום ייחודיות ומעניינות.

זוויות צילום
ברגע שמאפשרים מספר זוויות צילום, על ידי מספר צלמים, מצלמת רחף ושימוש עדכני במצלמות, ניתן לקבל תמונות וקטעים מעניינים מאוד לעין. לדוגמא אפשר להשתמש במצלמות כתף, בסטדי קאם, במצלמת רחף ולצרף גם תמונות סטילס לתוך הסרט הערוך. כל אלו יאפשרו יצירת סרט מהנה לצפיה, לא משעמם ועם איכות גבוהה מאוד. מצלמת רחף לדוגמא מאפשרת זוויות צילום גבוהה של מבט ציפור ותנועה שלא ניתנת בשום דרך אחרת.
 
נקודות ציון בארוע
בארוע כגון חתונה לפעמים נוהגים לא לצור סרט אחד ארוך של החתונה כולה אלא במקום זאת לערוך קליפים יותר קצרים אך מושקעים ביותר של נקודות ציון בארוע. אלה כוללים לרוב את קבלת הפנים, החופה והריקודים. בדרך זו ניתן להשקיע מאמצים וכסף ולקבל תוצר איכותי ביותר. חשוב להקפיד על אנשי מקצוע בתחום המכירים את עבודתם לעומק ואת האפשרויות המוצעות בתחום צילום הארועים. חשוב לשים לב שמדובר בצלמים מקצועיים, יציבים, שיודעים איך לצלם בדרך טובה שתתן את התוצאות היפות ביותר.

 

053-941-9634