איך לבחור את הצלם המושלם לחתונה שלכם?

 

 איך לבחור את הצלם המושלם לחתונה שלכם?
אתם מתרגשים, מאורסים ויש לכם הרבה משימות לארגון החתונה, אחת מהם למצוא את צוות הצלמים שיעזור לכם לנצור את הרגעים היפים של החתונה וכל פעם לחיות מחדש כאשר תסתכלו על האלבום, בחירה חשובה שתשפיע על היום הגדול, תחשבו על זה ככה, המאפייה תביא את העוגה ותלך, חנות הפרחים תשלח את הפרחים ותעזוב, מנהל האירוע יבדוק מדי פעם שהכל בסדר, כמעט כל ספק יעשה את שלו וילך, רק הצלם יהיה שם בכל הדרך יתעד כל דקה, אם תעשו חיפוש בגוגל, תמצאו את עצמכם עם מיליוני תוצאות, אין לכם את הזמן לסנן, הנה 10 שאלות שיעזרו לכם בבחירה:
 
1. אתם לא יכולים לדעת מה אתם רוצים עד שתדעו מה אתם רוצים
אתם צריכים להחליט על סגנון צילום שאתם אוהבים, תחשבו איזה סרטים אתם אוהבים וכך תראו את עצמכם בתמונות, אם אתם אוהבים סרטים משפחתיים, אז תחפשו צלם שעושה יותר תמונות שלכם עם המשפחה והחברים, סרטים רומנטים ומתח, אתם צריכים צלם שעושה תמונות דרמטיות שמתמקדות בכם, חשבו שתחשבו איזה סגנון אתם מחפשים וכך תחפשו תצלם.
 
2. חיפוש צלמים באיטרנט
בגלל שיש הרבה אתרים שמרכזים את הספקים של אירועים כמו "אינדקס חתונה", תצמצמו את הרשימה אם תוסיפו מילות חיפוש כמו אזור או עיר, הרשימה תצטמצם, תתחילו להכנס לאתרים של צלמים ותראו את התמונות שהם מציגים לראות אם זה מתאים לכם.
 
3. האתר של הצלם
הגלריה באתר מציגה את העבודות הכי טובות של הצלם, אם מצאתם תמונות שמתאימות לסגנון שלכם, תנסו להכיר יותר את הצלם, בכל אתר יש מידע על הצלם, אז תשאלו את עצמכם אם הייתם מתחברים עם אדם כזה, אם לא, תורידו אותו מהרשימה, גם אם התמונות שלו מעולות, תכינו רשימה שמשווה בין הצלמים ומה טוב בכל אחד מהם, אל תתפתו להכנס למקומות שלא מעניינים אתכם כמו מחיר ותמונות ילדים, זה רק יבלבל אתכם, תקשיבו לקול הפנימי שלכם, אז תקחו את הזמן ללמוד כמה צלמים.
 
4. מיקום, מיקום, מיקום
תאמינו או לא, לא כל צלם יכול ליצור תמונות מרהיבות בכל מקום, בתור הכלה, את צריכה להיות כנה עם עצמך ועם הצלם לגבי האופי של התמונות שאת רוצה, את חייבת לזכור שאת שוכרת צלם לתעד יום מאוד חשוב שלך שהוא לא ישכח לעולם, לכן מיקום טוב יעשה לכם את התמונות, לצלם טוב יש מקומות מיוחדים לעשות תמונות מקוריות, מיוחדות ויפות רק בשבילכם ויודע לתפוס את הנוף של הסביבה לטובת תמונה טובה ורומנטית.
 
5. אם מרגיש לכם טוב עם צלם, תסגרו איתו, לצלמים טובים יש הרבה עבודה ואם תקחו יכול להיות מצב שהתאריך שלכם יהיה תפוס, לא לחכות עם זה.
 
6. יצירת קשר
ברגע שסיימתם עם הרשימה של הצלמים תתקשרו אליהם, תספרו להם שראיתם את האתר והתרשמתם לטובה ואתם רוצים לשאול שאלות שלא הופיעו באתר, תתייחסו לזה כראיון, הנה כמה דברים שצריך לשים לב אליהם:
תראו איך הוא עונה לכם, אין לו סיבה לא לענות בשמחה, הוא יודע שאתם מתקשרים כדי לסגור עסקה, לכן, אם הוא לא שמח יש כאן בעיה.
תשאלו שאלות פתוחות, כמו: מה אתה אוהב בחתונות? כמה זמן אתה צלם חתונות? מה גרם לך להיות צלם חתונות?
תשאלו שאלות על הקריירה שלו
תאריך פנוי
האם זה משרה צדדית שלו או מלאה
דברים שצריך לשים לב: בשיחה הזאת אתם מרגישים אם המידע תואם את מה שקראתם באתר ובעיקר האם אתם מתחברים לסגנון שלו, לכם חשוב לדבר איתו בטלפון, אם הוא לוחץ על פגישה יש כאן בעיה, הוא צריך להיות נעים ולספק מידע כדי לעזור לכם לעשות החלטה נכונה, רק שנוח לכם מבחינת תקשורת  תקבעו איתו פגישה.
 
7. חבילות
חשוב לראות מה מקבלים מהצלם בסופו של יום, יש הרבה צלמים שקוראים לזה בשמות שונים, אבל כולם בערך נותנים את אותם דברים, אלבום חתן כלה, חשוב מאוד, שהיה לכם להיזכר בעתיד וגם להראות לקרובים, אם יש לו כמה סוגים של אלבומים, תשאלו על הסוגים, יכול להיות שתקבלו משהו שלא רציתם, יש היום הרבה אפשרויות, קליפ חתונה, זה נחמד, תמונות מוגדלות, כמה עותקים של הדיסק של הסרט חתונה ועוד, תראו מה החבילה הכוללת, אם יש משהו שאתם לא רוצים, תורידו מהרשימה וזה יכול להוזיל לכם את השירות.
שאלות בנוגע לאלבום:
כמה דפים הוא מכיל?
איזה אפשרויות של אלבומים יש?
כמה תמונות בממוצע יהיו באלבום?
 
8. חוזים: מי צריך אותם?
יש משפט שאומר: "חוזים משאירים את החברים חברים ואויבים מלהרוג את כולם", בגלל שזה אירוע כל כך חשוב, כדאי שתקבלו את כל מה שמבטיחים לכם בחוזה כתוב, בגלל מקרים שמשהו קורה, חוזים משאירים את האנשים יותר אמינים, רצוי לעבור על כל הסעיפים לפני החתימה, לדעת שהכול ברור לכל הצדדים.
 
9. רעיון עם צלם
הצלם צריך לראיין אתכם כמו שאתם אותו, הצלם צריך לשאול שאלות לקבל מכם מושג מה אתם רוצים ומה הסגנון שלכם, שאלות כמו: איך נפגשתם? כמה זמן יצאתם עד שהתארסתם? ממה אתם הכי מתרגשים? אזורים רצויים לצילום?
 
10. שאלה אחרונה שצריכה להישאל
מהי הרגשת הבטן שלכם אומרת? החלטה נבונה תהיה מבוססת על כל הנתונים שקיבלתם על כל צלם ברשימה שהכנתם, איך שהוא גרם לכם להרגיש, עם מי יהיה לכם הכי נוח וכמובן כיף, אתם בכל זאת צריכים להנות.
 
מזל טוב
אנחנו אצל דודי מבט, צילום אירועים בבאר שבע, נעשה לכם מזכרת יפה מהיום הגדול, יש לנו מקומות טובים להצטלם לפני החתונה, צוות צלמים מקצועי להנציח את כל האירוע, חבילות טובות להציע לכם, מוזמנים ליצור קשר

053-941-9634